Ile mogę wziąć kredytu jeżeli jestem na najniższej rencie lub emeryturze ?

Obecnie na ustawowej, najniższej emeryturze oraz rencie jest kilka milionów osób. Nie jest ona wysoka, ponieważ wynosi 943 zł netto miesięcznie. Dlatego wiele osób zastanawia się nad wzięciem pożyczki w banku lub parabanku. Korzystniejsza opcją wydaje się zwykły bank, ponieważ posiada on niższe oprocentowanie, jednak w parabankach są mniejsze wymagania finansowe. Obie opcje posiadają swoje zalety i wady. Weźmy pod uwagę zwykły polski bank, gdzie spływa nam emerytura lub renta w wysokości 943 zł miesięcznie. W takim przypadku bank udzieli nam kredytu na maksymalnie 20 000 zł i rata z ubezpieczaniem na wypadek utraty dochodu, wyniesie około 400 zł. Zostaje nam 543 zł na przeżycie + na przykład dochody pozostałych członków rodziny - ale mamy dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci 20 000 zł. Takie pieniądze można podarować rodzinie lub przeznaczyć na bieżące naprawy domu lub jego remont, zobacz gdzie ewentualnie szukać najlepszego kredytu w sieci kredytobranie.eu. Dlatego w Polsce coraz więcej seniorów i rencistów, zaciąga niewielkie pożyczki w swoich bankach. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ z 943 zł miesięcznie, ciężko jest cokolwiek odłożyć, a bank oferuje gotówkę od ręki. Jeszcze w tym samym dniu kiedy zostanie podjęta decyzja kredytowa.

Warto pamiętać, że obecnie banki oferują kredyty prawie wszystkim osobom i jest je bardzo łatwo uzyskać. Szczególnie w przypadku, gdy mamy rentę lub emeryturę – nawet tą najniższą. Dlatego z tych instrumentów finansowych korzysta bardzo dużo starszych osób. Ta tendencja będzie stale rosła, ponieważ ludzie maja coraz większe potrzeby, a ceny za produkty i usługi również idą w górę, dlatego przewiduje się, że osoby starsze oraz schorowane będą zaciągać coraz więcej pożyczek w bankach. Warto pamiętać, że kredyty gotówkowe mogą być wcześniej spłacone, co znacznie obniży całkowity koszt kredytu. Oczywiście bank nie udzieli nam kredytu jeżeli koszty naszego życia są zbyt duże. Nie dostaniemy pożyczki, na którą nas nie stać. Dzięki temu z pewnością nie wpadniemy w żadne kłopoty. Jest to bardzo ważne dla wszystkich osób starszych oraz posiadających rentę. Zazwyczaj mają one dość swoich problemów i nie chcą dodatkowych.

Dla osób, które chcą dostać kredyt gotówkowy, istnieją specjalne strony internetowe, gdzie znajdują się kalkulatory i porównywarki kredytów, w poszczególnych polskich bankach. Dzięki temu każda osoba jest w stanie znaleźć pożyczkę idealną dla siebie. Koszty takich kredytów, jak widać nie są wysokie, a korzyści jest dużo. Dlatego jest to bardzo popularna firma finansowania, wśród wszystkich Polaków. Warto pamiętać jedynie, aby z kredytami nie przesadzać. Jeżeli potrzebujemy na nową lodówkę, to taki kredyt gotówkowy wydaj się bardzo dobra opcja dla osób starszych. Przykładowo kredyt w polskim banku na lodówkę – 2000 zł na 5 lat, to rata kredytu około 25 zł miesięcznie. Nie jest to dużo, dlatego takiej wysokości pożyczki wśród seniorów są bardzo popularne.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.niskamarza.pl/index.php?trackback/4

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu